Kaip užauginti planetą (1 Sezonas) / BBC - How To Grow a Planet (Season 1) (2012)

  |   prabalsavo: 1  

1-oji dalis. "Gyvybė iš šviesos / Life from Light / Жизнь из света"
Žmogus įsivaizduoja, kad jis - galingiausias gyvas padaras žemėje, tačiau - ne žmogus, o augalai sukūrė tvarką, kurioje mes gyvename dabar ir visos gyvos būtybės remiasi augalų išlikimu.
Tai ne atsitiktinumas - augalai yra galingiausia evoliucijos jėga žemėje. (Pirmykščiai augalai fotosintezės būdu prisotino orą deguonimi, flora pakvietė varliagyvius paragauti cukraus ant kranto, augmeniją turėjo žiaumoti dinozaurai.) Medžiais ir žole, žiedais ir vaisiais buvo užtikrintas galutinis vabzdžių, žinduolių, paukščių ir mūsų - homo sapiens triumfas žemėje.
Nes augalai turėjo tik vieną tikslą - dominuoti palnetoje. Negailestingas išradingumo, gundymo ir apgaulės epas dokumentiniame seriale "Kaip užauginti planetą".
2-oji dalis. "Gėlių galia / The Power of Flowers / Сила цветов"
Kaip pasikeitė klimatas planetai susidūrus su asteroidu? Augalija išsaugojo medžius ir praturtino save žydinčiais augalais. Gėlių žiedai ir sėklos tapo tuo, kas įtakos likusią evoliucijos dalį. Kaip žiedai gyvūnams sukūrė gundymo sistemą?
3-oji dalis. "Varžovas / The Challenger / Бросившие вызов"
Medžių planetoje po katastrofos sumažėjo anglies dvideginio. Dinozaurai nyko, bet buvo ir tokių, kurie jau maitinosi žole. Žinduoliai perėjo prie žolės raciono. Bezdžionės išėjo iš miško ir nuėjo į savaną. Jos pradėjo medžioti įrankiais, ginklais, o žolėje turėjo atsistoti. Taip vyko evoliucija ir po 100000 metų mūsų protėviai pradėjo keliauti po žemę - ačiū žolei.

Pridėta: kalibrasss
Тagai: 2012
Komentarai: 0